Wyświetl # 
  Przełącz wprowadzenia Zwiń wprowadzenia
Tytuł artykułu Utworzony Autor
Bezpieczeństwo dziecka podczas ferii zimowych – kilka cennych wskazówek dla rodzica

Bezpieczeństwo dziecka podczas ferii zimowych – kilka cennych wskazówek dla rodzica

Ferie to krótki, ale bardzo potrzebny czas w życiu dziecka, który można przeznaczyć na zabawę i odpoczynek. Zimowa przerwa to także okres, w którym na rozbrykane dzieci może czyhać wiele zagrożeń. Niezależnie od tego, czy ferie zimowe będą spędzone na wyjeździe, czy w domu, każdy dorosły powinien wiedzieć, jak w tym czasie zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych.

19 Sty 2022 S.Z.
Jak dać drugie życie opakowaniom? Oto 6 pomysłów na kreatywny upcycling dla najmłodszych!

Jak dać drugie życie opakowaniom? Oto 6 pomysłów na kreatywny upcycling dla najmłodszych!

Patyki, kamyczki, kasztany – maluchy doskonale wiedzą, że do dobrej zabawy nie potrzeba wiele. A gdyby tym razem zaproponować dziecku zabawę z wykorzystaniem kartonu? Z pewnością w każdym domu znajdą się przeróżne papierowe (i nie tylko) opakowania, które zwykle szybko lądują w koszu na śmieci. Tymczasem możliwości wykorzystania tekturowych pudełek są nieograniczone. Z pomocą dziecięcych pokładów fantazji mogą zamienić się w sekretną kryjówkę, tajemniczy labirynt i inne kreatywne akcesoria do zabawy. Poznaj kilka inspiracji na wykorzystanie zużytych opakowań, które pobudzą wyobraźnię zarówno małego, jak i większego odkrywcy.

11 Sty 2022 S.Z.
Ochrona skóry niemowlaka zimową porą

Ochrona skóry niemowlaka zimową porą

Niekorzystne warunki panujące zimą najbardziej dokuczają najmłodszym. Ich delikatna, niewykształcona jeszcze skóra bardzo źle znosi ten trudny okres. Podpowiadamy jak temu zapobiec.

10 Sty 2022 S.Z.
Jak sprawić, aby internet był bezpiecznym miejscem dla najmłodszych?

Jak sprawić, aby internet był bezpiecznym miejscem dla najmłodszych?

Oto 5 sprawdzonych sposobów!
Niemal wszystkie dzieci uczęszczające do szkoły (97%) korzystają z internetu, a surfowanie po sieci rozpoczynają już w wieku 7-8 lat (1). Przestrzeń online daje wiele możliwości – m.in. jest źródłem różnego rodzaju treści edukacyjnych, jednak to na opiekunach i pedagogach spoczywa odpowiedzialność za to, aby swoich podopiecznych nauczyć, jak w tej przestrzeni poruszać się bezpiecznie. O czym powinni pamiętać rodzice, wychowując dziecko w cyfrowym świecie? Jak nauczyciele mogą rozmawiać z uczniami o zagrożeniach online? Co zrobić, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo w świecie wirtualnym? Odpowiadamy!

02 Gru 2021 S.Z.
Zamień jedną godzinę dziennie przed ekranem na zdrowy ruch

Zamień jedną godzinę dziennie przed ekranem na zdrowy ruch

Co 10. dziecko i nastolatek na świecie ma nadwagę lub jest otyłe. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że do 2025 roku będzie 177 mln dzieci wieku 5 – 17 lat z nadwagą oraz 91 mln z otyłością. Przyczyną tego stanu jest nie tylko zła dieta, ale i brak ruchu. Jedna godzina dziennie przed ekranem zamieniona na umiarkowaną aktywność fizyczną to jeden z pierwszych kroków w kierunku prawidłowej wagi. Akcja #SpoćSię namawia do ruchu całe rodziny.

20 Lis 2021 S.Z.
Jak wybrać buty dla dziecka?

Jak wybrać buty dla dziecka?

Chociaż według powiedzenia „najtrudniejszy jest pierwszy krok”, to dzieci stawiają go z uśmiechem. Szybko zaczynają śmiało chodzić, potem biegać. Jest to moment, w którym przed rodzicami pojawia się wyzwanie jakim jest dobór odpowiedniego obuwia. To właśnie stopy są odpowiedzialne za przesyłanie do mózgu wielu cennych informacji, chociażby dotyczących orientacji w terenie czy termoregulacji całego ciała. Na co zwrócić uwagę, wybierając buty? Na to pytanie odpowiada Jacek Jarosiński, fizjoterapeuta z Centrum Medycznego Damiana.

06 Paź 2021 S.Z.
Nauczyciele z niepełnosprawnością udzielają zdalnie korepetycji

Nauczyciele z niepełnosprawnością udzielają zdalnie korepetycji

Coraz więcej uczniów korzysta z korepetycji. Poszukiwani są nauczyciele praktycznie od każdego przedmiotu a bywa i tak, że jeden uczeń ma nawet kilku korepetytorów z jednej dziedziny. Aktualnie rodzice coraz częściej zatrudniają nauczycieli w sposób zdalny, co umożliwia podejmowanie współpracy również z nauczycielami z orzeczeniami o niepełnosprawności, których zrzesza projekt „Belfer w sieci” prowadzony przez znaną z kampanii „Pracodawca z Sercem” Iwonę Lewandowską.

13 Wrz 2021 S.Z.
Jak zostać prymusem – urządzenie, z którym zdasz każdy egzamin!

Jak zostać prymusem – urządzenie, z którym zdasz każdy egzamin!

Wirtualna rzeczywistość przez ostatnie lata głównie kojarzona była z gamingiem i szeroko rozumianą rozrywką. Choć w biznesie funkcjonuje już od ponad dwóch dekad i prężnie rozwija się w kolejnych branżach, to wciąż uznawana jest za technologię przyszłości, a nie teraźniejszości. Tymczasem, jest odwrotnie.

12 Wrz 2021 S.Z.
O czym trzeba pamiętać, planując wycieczkę z niemowlęciem?

O czym trzeba pamiętać, planując wycieczkę z niemowlęciem?

Choć jesień zbliża się wielkimi krokami, to we wrześniu pogoda zazwyczaj wciąż dopisuje. Warto wykorzystać ten czas, aby odetchnąć od codzienności i spędzić go z dzieckiem w ciekawy sposób. O znalezienie malowniczego miejsca czy atrakcji nietrudno, jednak wyjazd z niemowlęciem może być dla rodziców wyzwaniem. To zrozumiałe – maluch jest jeszcze bardzo mały i ma wyjątkowe potrzeby. Dowiedz się, jakie aspekty warto wziąć pod uwagę, planując odpoczynek z niemowlęciem.

07 Wrz 2021 S.Z.
Zdrowa jama ustna od pierwszego dnia życia..... ...

Zdrowa jama ustna od pierwszego dnia życia - Smoczek Curaprox BABY

Smoczek to pierwszy atrybut malucha, z którym styka się jego delikatna buzia. Uspokaja i relaksuje nie tylko niemowlęta, ale również rodziców. Jeśli zostanie użyty tylko przez chwilę – nie ma problemu. Jednak stosowanie przez dłuższy okres zwykłego smoczka, który nie jest dostosowany do dziecięcych ust i szczęki, w konsekwencji może prowadzić do wad zgryzu oraz deformacji podniebienia

01 Wrz 2021 S.Z.
Jednośladem do szkoły

Jednośladem do szkoły

Jak dotrzeć na lekcje ciesząc się ciepłym końcem lata? Odpowiedź jest prosta: na hulajnodze lub rowerze. W ten sposób zapewnimy też dzieciom odpowiednią dawkę ruchu.

31 Sie 2021 S.Z.
Back to School. Oto najczęstsze błędy przy wyborze akcesoriów elektronicznych do nauki dla dziecka Lada moment maluchy stacjonarnie wracają do szkół. Dlatego trzeba zastanowić się, jaki wybrać sprzęt do nauki – w szkole czy zdalnie. Warto też poważnie prz

Back to School. Oto najczęstsze błędy przy wyborze akcesoriów elektronicznych do nauki dla dziecka

Lada moment maluchy stacjonarnie wracają do szkół. Dlatego trzeba zastanowić się, jaki wybrać sprzęt do nauki – w szkole czy zdalnie. Warto też poważnie przemyśleć, jakich błędów uniknąć przy inwestowaniu w takie gadżety jak mysz, klawiatura, kamera internetowa, multiport do podłączenia zewnętrznych urządzeń czy ładowarka do smartfona.

20 Sie 2021 S.Z.
Wyprawka szkolna w dobie pandemii. O czym trzeba pamiętać?

Wyprawka szkolna w dobie pandemii. O czym trzeba pamiętać?

Nauka stacjonarna, zdalna w domu, a może hybrydowa – przez pandemię świat stanął na głowie, a wraz z nim m.in. system edukacji. 1 września zbliża się jednak wielkimi krokami, a to oznacza konieczność skompletowania szkolnej wyprawki. Jak przygotować dziecko do nowego roku szkolnego, kiedy nie mamy pewności, jak będzie wyglądał? Już podpowiadamy!

19 Sie 2021 S.Z.
Wyprawka dla niemowlaka. Co zabrać do szpitala?

Wyprawka dla niemowlaka. Co zabrać do szpitala?

Termin coraz bliżej, a Ty martwisz się niespakowaną torbą do szpitala? Nie wiesz, jakie elementy garderoby dla maluszka czy gadżety przydadzą Ci się podczas pierwszych dni po porodzie? Nie martw się – przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową listę rzeczy, które warto mieć ze sobą w szpitalu. Dzięki temu nie zapomnisz o najważniejszych elementach!

12 Sie 2021 S.Z.
Integracja-adaptacja sposobem na oswojenie lęków przed powrotem do szkoły po wakacjach

Integracja-adaptacja sposobem na oswojenie lęków przed powrotem do szkoły po wakacjach

Zbliżający się powrót do szkoły może wydawać się trudnym wyzwaniem... Są jednak sprawdzone sposoby na to, by zniwelować stres związany z tą nieuchronną zmianą, szczególnie w stosunku do dzieci i rodziców, którzy dopiero rozpoczynają szkolną edukację.

12 Sie 2021 S.Z.
Back to School 2021, czyli jak dobrać akcesoria elektroniczne do nauki

Back to School 2021, czyli jak dobrać akcesoria elektroniczne do nauki

Jeśli maluch korzysta z komputera w celach edukacyjnych, na pewno przyda mu się taki sprzęt jak bezprzewodowa myszka i klawiatura, słuchawki czy kamera internetowa. Radzimy, czym się kierować w wyborze tego typu niezbędnych gadżetów, by korzystanie z multimediów było jak najprostsze i najskuteczniejsze.

11 Sie 2021 S.Z.
Pasty do zębów dla dzieci

Pasty do zębów dla dzieci od Curaprox

Odpowiednia higiena jamy ustnej, właściwa dieta i regularne wizyty stomatologiczne są kluczowymi czynnikami w utrzymaniu zdrowego uzębienia naszych pociech. Niezbędnym elementem jest również wybór właściwej pasty i szczoteczki, które będą towarzyszyć dziecku w codziennym rytuale szczotkowania zębów.

31 Lip 2021 S.Z.
Wakacyjna „wyprawka” dla dziecka – co powinno się w niej znaleźć?

Wakacyjna „wyprawka” dla dziecka – co powinno się w niej znaleźć?

Wakacje z dziećmi to wyzwanie samo w sobie. Nieważne, ile razy już to przerabialiśmy – coś zawsze może zaskoczyć. Jedyny sposób na zminimalizowanie ryzyka, że przykre niespodzianki zepsują nam wspólny wyjazd, to dobrze przemyślana „wyprawka”. Co powinno się w niej znaleźć? Już podpowiadamy!

12 Lip 2021 S.Z.
Uwaga na niebezpieczne substancje w zabawkach!

Uwaga na niebezpieczne substancje w zabawkach!

Zabawa pomaga dzieciom poznawać siebie i świat oraz rozwijać różne umiejętności. Zabawki, których podczas niej używają, pobudzają wyobraźnię i pomagają w prawidłowym rozwoju. Towarzyszą najmłodszym już od urodzenia. Niestety niektóre z nich mogą być źródłem szkodliwych dla zdrowia chemikaliów.

07 Lip 2021 S.Z.
Urządzamy pokój dziecka – wygodny i ładny

Urządzamy pokój dziecka – wygodny i ładny

Urządzając pokój dziecięcy warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego funkcjonalność i wygodę. Ważnym jest, aby dziecko czuło się w nim bezpiecznie i swobodnie. Nie bez znaczenia pozostaje także wygląd całej aranżacji, który powinien trafiać w gust małego lokatora. Podpowiadamy jak urządzić łączący w sobie wszystkie te kwestie ładny i wygodny pokój dziecka.

06 Cze 2021 S.Z.