Wiosenna frittata z warzywami
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 24 marca 2022 17:01

Wiosenna frittata z warzywami

Wraz z przyjściem kalendarzowej wiosny, na naszych talerzach zaczynają gościć kolorowe posiłki, bogate w warzywa sezonowe. Jedną z propozycji, jest frittata - idealna na obiad lub kolację!


 

Składniki:
• 1 łyżka oliwy z oliwek
• 250 g różyczek brokuła
• 100 g pora
• 1 duża czerwona papryka
• 3 zielone cebulki
• 2 ząbki czosnku
• 1/2 łyżeczki soli
• 1/4 łyżeczki pieprzu
• 8 dużych jaj
• 1/2 szklanki startego sera cheddar

Rozgrzej piekarnik do 180 stopni. Przygotuj żaroodporne lub żeliwne naczynie o średnicy około 20 cm i posmaruj je oliwą.
Na dużej patelni rozgrzej oliwę z oliwek na średnim ogniu. Dodaj brokuły i pokrojoną w kostkę paprykę. Smaż, aż warzywa zaczną mięknąć - zwykle trwa to około 5 minut. Dodaj posiekaną zieloną cebulę, drobno pokrojony i zmiażdżony czosnek. Przypraw solą i pieprzem - możesz dodać też swoje ulubione zioła. Smaż jeszcze przez minutę, a następne zdejmij z ognia i odstaw na bok.
W dużej misce ubij jajka za pomocą trzepaczki, a następnie dodaj do nich ser i warzywa z patelni. Wymieszaj dokładnie, a następnie przelej do przygotowanego wcześniej naczynia.
Danie piecz przez około 40 minut na środkowej półce piekarnika. Wyjmij i pozostaw na 5 minut do lekkiego ostygnięcia. ,w temperaturze pokojowej.
Wiosenną frittatę podawaj na ciepło lub w temperaturze pokojowej, w towarzystwie półwytrawnego białego wina gruzińskiego Marani Tbilisuri.


 

O Marani:
Wina Marani są oryginalnymi gruzińskimi winami, produkowanymi w regionie Kacheti – Telawi. Winiarnia łączy nowoczesne technologie ze starożytnymi metodami wytwarzania wina. Beczki dębowe sąsiadują tu z tradycyjnymi amforami glinianymi – KWEWRI, zakopanymi w ziemi piwnicy, którą nazywa się „Marani”. Region Kacheti dzieli się na siedem najważniejszych mikroregionów dla win o zastrzeżonym nazewnictwie miejsca pochodzenia upraw winorośli. Prawy brzeg rzeki Alazani zajmują mikroregiony „Tsinandali”, „Vazisubani”, „Akhasheni” i „Mukuzani”, a mikroregiony „Napareuli”, „Kvareli” i „Kindzmarauli” są położone przy malowniczym podnóżu Dużego Kaukazu, na lewym brzegu rzeki Alazani. Tutaj rodzą się wyborne wina czerwone i białe, wytrawne i półsłodkie ze złożonym bukietem i niepowtarzalnym smakiem, które zyskują uznanie na całym świecie. Importerem win w Polsce jest Marani 1915 Sp. z o.o. Więcej informacji na stronie: http://www.marani.com.pl/

/źródło - /

Poprawiony: czwartek, 24 marca 2022 17:16